Aksigorta'da atama ve görevlendirme

Aksigorta'da atama ve görevlendirme

Vakıf Katılım

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Şirketimiz Genel Müdürü Uğur Gülen 31.05.2024 tarihinden itibaren genel müdürlük görevinden ayrılacaktır. Gülen, şirketimizin yönetim kurulunda, murahhas yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecektir. İlaveten 01.06.2024 tarihinden itibaren Sabancı Holding Grup şirketlerimiz olan AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş ve Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş şirketlerine de yönetim kurulu üyesi olarak atanacaktır.

Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Şahinler'in 24.05.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde istifası kabul edilmiştir. Şahinler'in istifasından boşalacak üyeliğe, selefinin görev süresi sonuna kadar görev yapmak ve ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere Mustafa Fırat Kuruca'nın TTK'nın 363. maddesi uyarınca atanmasına karar verilmiştir.

Aksigorta A.Ş genel müdürlük görevine ise halen AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş Genel Müdürü  Mustafa Fırat Kuruca'nın, mevcut görev ve sorumluluklarına ilaveten, 01.06.2024 tarihi itibarıyla vekaleten atanmasına karar verilmiştir. İlgili atama işlemi Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun onayına tabi olması sebebiyle ilgili başvurular yapılmıştır.''
 

  Hibya Haber Ajansı